Протеклог викенда, у суботу и недељу 16. и 17. марта, је у вртићу "Маслачак" у Нишу одржан семинар "Дигиталне - дидактичке игре у раду са децом предшколског и раног школског узраста".
Семинар је реализован за две групе учесника. Реализатори семинара биле су: Марија Крстић Радојковић, Мастер васпитач, ПУ „Вукица Митровић“ Лесковац и Бојана Савић, Мастер учитељ, васпитач, ПУ „Вукица Митровић“ Лесковац.
Поред овог семинара у Центру за стручно усавршавање у Нишу је у суботу 16.03.2024. године, за 16 наставника верске наставе средњих и основних школа реализован акредитовани семинар „Учимо заједно – веронаука у школи и животу“.
Семинар су реализовали: Лазар Павловић, Мастер теолог, ОШ „Вожд Карађорђе“ Ниш; Православна Епархија нишка, Милан Живковић, Дипломирани мастер теолог, ОШ „Вожд Карађорђе“ Лесковац; Мирјана Алексић, Дипчомирани теолог, ОШ „Васа Пелагић“ Лесковац; Весна Филиповић Петровић, Магистар дидактичко-методичких наука, ОШ „Васа Пелагић“ Лесковац.
Оба семинара подржана су од стране Центра за стручно усавршавање у образовању Лесковац.