У петак 16. јуна одржана је завршна активност Програма за талентоване и надарене ученике у CSU Leskovac.
Активности у оквиру програма за талентоване и надарене ученике трајале су три месеца, а успешно су одржане уз финансијску подршку града Лесковца а у сарадњи са Технолошким факултетом Лесковац Универзитета у Нишу.
Учесници програма били су ученици седмих и осмих разреда основних школа града Лесковца, а његов циљ био је да млади људи стекну нова знања и вештине из области физике и хемије.

Директорка Центра, Анђела Костић Минић, истакла је значај овог програма: „Будући да код нас не постоји Центар за таленте, а сами смо се, кроз реализацију наших многобројних активности, уверили да имамо доста ученика посебно талентованих и заинтересованих за различите научне области и наставнике посебно талентоване и вољне да са њима раде и усмеравају их на прави начин остваре свој пун потенцијал, сматрали смо да је нашем граду управо овако нешто неопходно.“
Овај програм имао је неколико фаза: рад са менторима и одлазак у лабораторије Технолошког факултета Лесковац, предавања са експертима из ових научних области, рад са наставницом српског језика и глумицом које су учесницима програма радиле на јавном наступу као и посету Фестивалу науке „Ново доба“ који је науку свим посетиоцима представио на забаван и потпуно другачији начин.

Свим учесницима програма захваљујемо на дивној сарадњи, а ученике очекујемо као будуће сараднике који ће своја искуства делити кроз активности Научног клуба.