Научни клуб Лесковац и школа страних језика и програмирања Oxford School у Лесковцу већ неколико година успешно сарађују у циљу промоције и популаризације науке.
Реализација радионица у оквиру пројекта „Мистерија: Шта се догодило гусеници?“ је био повод да још једном позовемо предшколце нашег града на учење и дружење.

Радионице су засноване на причи Ерика Карла „Врло гладна гусеница”, и представљају корелацију између енглеског језика, програмирања и света око нас. Кроз причу уводе се термини на енглеском језику прилагођени узрасту; учесници радионице сазнају о метаморфози гусенице у лептира, здравој исхрани и променама у животу, затим уз помоћ бибот рачунара вежбају логичко размишљање.

У периоду од 4. до 31. маја одржан је низ радионица на којима су учествовала деца из припремно - предшколских група предшколских установа града Лесковца.