У организацији Удружења васпитача Јабланичког округа је у суботу и недељу, 6. и 7. априла, одржан је семинар "Подстицање дечјег развоја применом и обликовањем природних материјала".
Циљ овог семинара био је стицање знања и вештина за подстицање целокупног дечјег развоја применом специфичних, традиционалних техника рада са природним материјалима кроз индивидуализацију рада на различитим нивоима.
Присутне су биле две групе васпитача предшколских установа из Лесковца, Власотинца, Црне Траве, Медвеђе, Лебана и Бојника.
Семинар су реализовали Дијана Копуновић Торма, магистар психолошких наука, Предшколска установа "Наша радост" и Ференц Торма, Тренер за рад са децом у изради народних, Удружење за уметничку експресију младих КУЛТУРАЛНИ.