Научни клуб Лесковац и ове године обележава Мај месец математике (М3) симболичним програмом.
Тринаести по реду Мај месец математике реализује се широм Србије под називом "Биотехнологија: Алгоритми природе".
Овом приликом смо у сарадњи са Техничком школом "Раде Металац" из Лесковца и њиховим Мејкерс лабом реализовали први део пројекта "Платонова тела".
Ученици основних школа "Јосиф Костић", "Васа Пелагић" и "Вук Караџић" из Лесковца.
На овим радионицама ученици су имали прилике да се упознају са математичким геометријским телима, програмима који помажу моделовање и припрему за рад на ЦНЦ машини и самим радом ЦНЦ машине. Радионице је водио Саша Илић, наставник машинске групе предмета.
Измоделоване фируге су секли и гравирали, а наставак радионица одвијаће се у Мејкерс спејсу Центра за стручно усавршавање следеће недеље.