У петак 18. новембра почеле су са реализацијом активности из пројекта "Сакупи, преради - идеју разради" који је спроводи и финансира по Јавном позиву Центра за промоцију науке за 2022. годину. Прву радионицу у низу пратило је 28 ученика и професора средњих школа града Лесковца.
Циљ пројекта је оспособљавање учесника да самостално редизајнирају текстилни отпад уз помоћ савремених технолошких софтверских програма за дизајн текстила и одеће и на тај начин израђују нове иновативне одевне предмете, као и ширење еколошке свести код ученика.
Аутори прojeктa су Марија Кодрић, истраживач - сарадник у Иновационом центру Универзитета у Нишу; Јована Степановић, асистент на Технолошком факултету у Лесковцу; Невена Томић, асистент на Технолошком факултету у Лесковцу; Зорица Ераковић, истраживач - приправник на Технолошком факултету у Лесковцу и Ивана Мишић, дипломирани инжењер технологије, студент на мастер студијама на Технолошком Факултету у Лесковцу на модулу Индустријски дизајн текстила и одеће.