Шта је то 3Д технологија и како функционишу 3Д оловке занимало је малишане у продуженом боравку Основне школе "Јосиф Костић".

У среду 15. јуна 2022. године Научни клуб Центра за стручно усавршавање у образовању посетили су ученици једне од најстаријих школа у Лесковцу. Са својим учитељицама из продуженог боравка имали су прилике да учествују на креативној радионици са 3Д оловкама. На ком принципу раде, помоћу чега исцртавају необичне 3Д цртеже и у које сврхе можемо да их користимо сазнали су од стручних сарадница: Оливере Ивановић, Емине Јовановић и Анке Ивановић Цонић.

Усвајањем нових знања кроз игру створили су своја мала уметничка дела, а њихова срећа била је још већа када су се сусрели са дроновима у дворишту Центра. Нешто више о дроновима сазнали су од нашег сарадника Николе Младеновића.