Семинар "Како израдити едукативне материјале прилагођене деци/ученицима која наставу похађају по ИОП-у 1 и ИОП-у 2" реализован је у Ратарима у ОШ "Лазар Станојевић" у суботу 24. децембра.
Овај програм стручног усавршавања налази се под каталошким бројем 251 у Каталогу програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Општи циљ овог програма је унапређење способности и вештина наставника за осмишљавање, креирање и израду едукативних материјала за децу која наставу похађају по ИОП-у 1 и ИОП-у 2.
Семинар су реализовали: Миодраг Николић, дипломирани дефектолог, ШОСО ,,11.октобар“ Лесковац и Ирена Стевановић Стаменковић, мастер логопед, Дом здравља Лесковац.