У петак 23. августа две групе наставника и стручни сарадника из школа града Лесковца присуствовале су радионици на којој је представљен пројекат "Онлајн дидактика".

Овај пројекат је у организацији Образовно креативног центра и Центра за стручно усавршавање Лесковац и за циљ има унапређивање дигиталних компетенција наставника и стручних сарадника. Систем образовања се труди да прати развој технологије и њену употребу у настави, али да бисмо испратили тај напредак потребни су нам дигитално компетентни наставници. Велика бојазан је употреба технологије у настави без адекватне дидактике, на тај начин само ученицима одвлачимо пажњу од суштине и садржаја, па је један од основих циљева у овом пројекту и оспособљавање наставника за употребу технологије у настави, односно онлајн дидактике.

Реализатор ове радионице био је Зоран Милојевић, представник Образовно креативног центра из Бора.