Програм за талентоване и надарене ученике који реализује Центар за стручно усавршавање у образовању уз подршку града Лесковца ове године окупио је младе таленте и из историје.
У суботу, 25. маја 2024. године, полазници програма имали су прилике да са својим ментором Владимиром Петковићем, кустосом Народног музеја Лесковац, посете Народну библиотеку "Радоје Домановић" Лесковац.
Ученици су упознати са оснивањем Библиотеке и њеним историјатом, свим одељењима матичне Библиотеке, Завичајним одељењем и Легатом Николаја Тимченка, савременом технологијом у Библиотеци, дигитализацијом, као и претраживањем узајамне електронске базе COBISS.SR.
Погледали су и сталну поставку изложбе фотографија старог Лесковца и Библиотеке.
На Завичајном одељењу ученици су упознати са ликом и животом Војводе Николе Скобаљића.
Са ученицима су се дружили дипл. библиотекари Марија Југовић, Небојша Крстић, Ана Цветановић, Сунчица Здравковић и Зоран Ракић.
Захваљујемо се Народној библиотеци на доброј сарадњи и на томе што су програм подржали тако што су ученицима на поклон дали бесплатан упис у трајању од годину дана.