У организацији Центра за стручно усавршавање у образовању у четвртак 31. јануара одржан је стручни скуп "Разум, емоције и разумевање емоција".

Сарадник Центра, дипломирани психолог, Стеван Станојевић реализатор је овог стручног скупа на коме је говорио о рационалном мишљењу и емоцијама; нашем личном уделу у емотивним, психолошким и животним потешкоћама; домету наших мисли и унутрашњег говора и њиховог утицаја на наш живот....

Присутни просветни радници били су веома задовољни овим стручним скупом и показали велико интересовање за ове теме.

powered by social2s

У среду 30. јануара 2019. године у Центру за стручно усавршавање у образовању одржан је стручни скуп на коме су представљени примери добре праксе школских библиотекара.

Своја искуства су присутним школским библиотекарима представиле:

1. Татјана Јанков, виши дипломирани библиотекар Одељења за развој и унапређење библиотечко-информационе делатности – Матична служба у Народној библиотеци „Радоје Домановић“ Лесковац са темом „Рад Матичне службе Народне библиотеке „Радоје Домановић“ у Лесковцу на стручном усавршавању школских библиотекара Јабланичког округа;

2. Весна Филиповић Петровић, школски библиотекар ОШ "Васа Пелагић" Лесковац са темом "Слободне наставне активности ученика разредне и предметне наставе и школска библиотека";

3. Љиљана Ђорђевић, школски библиотекар ОШ "Бранко Радичевић" Владичин Хан са темом "Интеркултурално учење у школској библиотеци";

4. Милина Коцић, школски библиотекар ОШ "Коста Стаменковић" Лесковац са темама "Обележавање европског дана језика" и "Обележавање дана Вука Караџића".

powered by social2s

У петак 25. јануара је у Центру за стручно усавршавање у образовању одржан стручни скуп „Примена „design thinking“ методе у пројектној настави“. Учесницима стручног скупа представљен је Design for Change је светски покрет, основан у Индији 2009. године, који се бави оснаживањем деце за самостално осмишљавање пројеката који утичу на окружење и доносе позитивне промене. До сада је у програм укључено око 65 000 наставника и 350 00 000 деце из свих крајева света.

powered by social2s
У петак 18. јануара је у Центру за стручно усавршавање одржан стручни скуп "Интеркултурална мрежа пријатељства" на коме су представљени резултати пројекта у коме је учествовало одељење  IV-3 ОШ „Јосиф Костић“ са својом учитељицом Драгицом Антанасијевић.

Циљ пројекта je повезивање деце из целог света и остваривање четири од седамнаест циљева Уједињених нација - Квалитетно образовање.

Уз подршку Центра за стручно усавршавање у образовању у петак 7. децембра Милица Вучковић, професор књижевности, књижевни критичар, докторанд на Филозофском факултету у Новом Саду одржала је предавање "Књижевност, путовање, комуникација".

Предавање Књижевност, путовање, комуникација има за циљ да се из новог и другачијег угла сагледа књижевност и њена функција у уметности и науци, али и свакодневном животу. Поред познате естетске и дидактичке улоге коју књижевност има представљен је и њен практични утицај. Такође, изложен је предлог нових приступа часовима књижевности у школама, који треба да поспеши развој функционалног знања. Учесници овог стручног скупа су са предавачем размењивали искуства и учествовоали у „путовању“ у Књижевност.