predavanje2Родитељи предшколаца и ученика млађег школског узраста као и сви просветни радници града Лесковца имали су прилику да у петак, 26. јуна 2020. године, у просторијама Центра за стручно усавршавање у образовању присуствују интерактивном предавању/радионици "Интерактивно предавање - Реците НЕ телесном кажњавању деце и ДА позитивном родитељству" о методама ненасилног васпитања и позитивном родитељству .

Циљ овог предавања био је подизање нивоа свести о потреби мењања ставова о васпитању деце и усвајање алтернативних начина реаговања у ситуацијама када се практикује телесно кажњавање деце. Овај програм промовише концепт позитивног родитељства и важност коришћења ненасилних и конструктивних метода васпитања.

powered by social2s

На иницијативу професора статистике и економије Александра Мишковића, сарадника Центра за стручно усавршавање у образовању из Лесковца огранизована је онлајн радионица "Разрада метода учења на даљину".

Група од око 130 учитеља, наставника, стручних сарадника и директора запослених у образовно-васпитним установама од Ниша до Прешева успоставила је контакт преко заједничке групе у којој и даље размењују искуства.

Сама радионица одржана је у суботу 28. марта али је већина учесника остала у даљој међусобној комуникацији и комуникацији са реализатором.

У овој групи свакодневно се коментаришу актуелни проблеми наставе на даљину, размењују искуства и упознају се међусобно са могућностима учења на даљину тако да практично постоји продужени рад радионице.

powered by social2s

У организацији Предшколске установе "Вукица Митровић" из Лесковца у  среду 26. фебруара одржана је трибина за запослене у овој установи. Реализатор ове трибине била је Ранка Маринковић, васпитачица и један од оснивача Валдорф друштва у Србији.

powered by social2s

У организацији издавачке куће БИГЗ у понедељак 24. фебруара одржан је стручни скуп за просветне раднике. Присутни наставници су имали прилике да се упознају са новим издањима ове издавачке куће.

powered by social2s

У суботу 22. фебруара је поводом Дана државности Србије у организацији Центра за стручно усавршавање у образовању одржано предавање  “Идеја српске државности (1804-1918)”. Предавање је било намењено свим заинтересованим грађанима, а реализатор предавања био је др Дејан Антић, доцент Департмана за историју Филозофског факултету у Нишу.