У суботу 18. јануара у Центру за стручно усавршавање у образовању представљен је рад језичко - спортског кампа "Skouras Camp" у Грчкој.

О искуствима и активностима овог кампа са дугогодишњом традицијом говорила је Ирена Марић представник "Skouras Camp" - а за Србију.

powered by social2s

Центар за стручно усавршавање у образовању у сарадњи са Темпус канцеларијом из Београда организовао је радионицу "Избор и планирање каријере". Циљ радионице је представљање смерница ученицима за управљање сопственим каријерним развојем које укључује:

- Информисано доношење одлука;

- Идентификовање сопствених знања, вештина, вредности и интересовања;

- Информисање о каријерним и образовним опцијама.

Радионица је одржана у понедељак 16. децембра. Учесници радионице били су ученици IV године Гимназије Власотинце и Економске школе "Ђука Динић" из Лесковца.

Радионицу је реализовала Ружица Маџаревић, саветник за каријерно вођење и саветовање Euroguidance центар Фондације Темпус

powered by social2s

У понедељак 2. децембра у Центру за стручно усавршавање спољни сарадници Школске управе Лесковац за предмете математика, биологија и техника, Ангела Митић Младеновиић, Ненад Пешић и Данко Данковић, одржали су радионицу „Оперативни план“.

Учесници радионице били су наставници математике, биологије и информатике, као и стручни сарадници средњих школа, са подручја града Лесковца.

На радионици су кратко представљене новине у изради оперативних планова рада и израђени конкретни оперативни планови према потребама присутних наставника.

powered by social2s

У среду 27. новембра су у Центру за стручно усавршавање у образовању представљена издања Вулкан издаваштва.

Присутнима су приказани уџбеници из: историје, биологије, географије, српског језика, разредне наставе, информатика и техничко образовање, ликовне и музичке културе.

powered by social2s

Трибина у оквиру циклуса менталног здравља са темом врњачко насиље одржана је у суботу 16. новембра у сарадњи са Центром Психонега из Ниша.

Ова тема изазвала је велико интересовање јер су присутни имали прилику да сазнају више о следећим темама:

- Узроци проблема у ширем друштвеном окружењу и систему вредности деце и младих;

- Породица, школа и медији као фактори социјализације;

- Казнено-поправне и дисциплинске мере код деце и малолетника.

Реализатори трибине били су Сања Живковић дипл. спец. педагог, васпитач у Заводу за васпитање омладине у Нишу, Валентина Николић и Стеван Станојевић,  дипл. психолози и терапеути у Центру Психонега.