У петак 5. јула је у Центру за стручно усавршавање у образовању одржан састанак представника основних школа и Школске управе Лесковац.

Директори и стручни сарадници десет школа Јабланичког округа у којима ће се спроводити једносменски рад дискутовали су о својим плановима и програмима са саветницом Школске управе Лесковац, Бојаном Миленковић.

powered by social2s

Препознавши потребу за подршком како запосленима у просвети, тако и родитељима ученика, Центри за стручно усавршавање у образовању у Нишу и Лесковцу и Центар Психонега, покренули су трибине на тему менталног здравља, васпитања и сродних питања.

Трибина "Ментално здравље - Ви питате" одржана је  22. јуна 2019. године у Центру за стручно усавршавање у образовању. Учесници су били: учитељи, васпитачи, наставници, стручни сарадници, родитељи и грађани заинтересовани да питају и чују више о менталном здрављу деце и одраслих из угла припадника различитих струка.

powered by social2s

Школа страних језика "СМАРТ" је у среду 19. јуна организовала је традиционалну приредбу за завршетак школске године.

powered by social2s

Уз подршку Центра за стручно усавршавање у образовању и Удружења Партнерски за образовање у четвртак 13. јуна одржан је округли сто "Како и колико родитељи треба да утичу на животно опредељење своје деце".

Ова активност организована је као део прославе јубилеја рада учитељице Драгице Антанасијевић, сараднице Центра за стручно усавршавање.

Гости овог догађаја били су ученици издвојених одељења из основних школа из Чукљеника и Номанице, учитељица у пензији Славица Драгић, родитељи и бивши ученици учитељице Драгице. Једна од бивших ученика била је посебни гост путем видео позива преко Скајпа, што је било посебно интересантно присутним ученицима који су остварили комуникацију са њом.

powered by social2s

У организацији Подружнице друштва за српски језик и књижевност за јабланички округ у среду 5. јуна додељене су дипломе и награде ученицима који су постигли успех из српског језика и књижевности.