Центри за стручно усавршавање у образовању у Нишу и Лесковцу и Центар Психонега, покренули су акцију бесплатних трибина на тему менталног здравља, васпитања и сродних питања.  До сада су одржане две трибине у Нишу и једна у Лесковцу, док је у суботу 7. септембра одржана друга по реду и то на тему - Усамљеност и сва њена лица.

На трибини се говорило о томе које особе су подложније да се осете усамљенима, који су друштвени, а који психолошки узроци и последице усамљености и шта можемо да урадимо по том питању.

Реализатори су били: Валентина Николић, психолог и сертификовани гешталт психотерапеут; Такође је на трећој години едукације за Балинт водитеља, запослена у Медицинској школи у Грачаници и Центру Психонега и Стеван Станојевић, психолог, педагог, когнитивно-бихејвиорални психотерапеут под супервизијом, заступник Центра Психонега; аутор и реализатор више психолошких едукација и семинара.

Као и претходне и ова трибина изазвала је велико интересовање.

powered by social2s

Традиционални састанак пред почетак нове школске године на коме су присуствовали директори основних и средњих школа Јабланичког округа и представника Школске управе Лесковац одржан је у 27. августа у Центру за стручно усавршавање у образовању.

Састанку су присуствовали и представници Саобраћајне полиције.

powered by social2s

У суботу 24. августа је у организацији Центра за стручно усавршавање у образовању уз подршку Центра Психонега из Ниша одржано предавање "Како (не)упропастити своје дете".

На предавању коме су присуствовали сви заинтересовани родитељи и просветни радници, обрађене су следеће теме:

• Најчешће родитељске грешке у комуникацији са дететом;
  • Како одређени стил комуникације и васпитања изгледа из угла деце различитог узраста;
  • Погодности и опасности модерне технологије;
  • Адекватна и неадекватна награда и казна у васпитању;
  • Подстицање здравог самопоуздања код деце;
  • Терапијске технике усмерене на родитеље;
  • Терапијске технике усмерене на дете;
  • Питања присутних.

Аутор и реализатор предавања био је Стеван Станојевић, психолог, педагог, когнитивно-бихејвиорални психотерапеут под супервизијом, заступник Центра Психонега. Аутор је и реализатор више психолошких едукација и семинара.

powered by social2s

У петак 23. августа две групе наставника и стручни сарадника из школа града Лесковца присуствовале су радионици на којој је представљен пројекат "Онлајн дидактика".

Овај пројекат је у организацији Образовно креативног центра и Центра за стручно усавршавање Лесковац и за циљ има унапређивање дигиталних компетенција наставника и стручних сарадника. Систем образовања се труди да прати развој технологије и њену употребу у настави, али да бисмо испратили тај напредак потребни су нам дигитално компетентни наставници. Велика бојазан је употреба технологије у настави без адекватне дидактике, на тај начин само ученицима одвлачимо пажњу од суштине и садржаја, па је један од основих циљева у овом пројекту и оспособљавање наставника за употребу технологије у настави, односно онлајн дидактике.

Реализатор ове радионице био је Зоран Милојевић, представник Образовно креативног центра из Бора.

powered by social2s

У петак 5. јула је у Центру за стручно усавршавање у образовању одржан састанак представника основних школа и Школске управе Лесковац.

Директори и стручни сарадници десет школа Јабланичког округа у којима ће се спроводити једносменски рад дискутовали су о својим плановима и програмима са саветницом Школске управе Лесковац, Бојаном Миленковић.