У организацији издавачке куће "БИГЗ школство" у уторак 17. априла представљени су уџбеници за основну школу.

Учитељи јабланичког округа имали су прилику да се ближе упознају са уџбеницима за први разред основне школе, усклађеним са новим наставним планом и програмом.

powered by social2s

У петак 23. марта је у Центру за стручно усавршавање организовано предавање о пешадијском капетану прве класе, Богићу Р. Влаховићу, носиоцу ордена Карађорђеве звезде са мачевима четвртог реда.

Предавање је одржао историчар Славољуб Станковић Тале.

powered by social2s

Историчар Славољуб Станковић Тале одржао је у понедељак 12. фебруара у Центру за стручно усавршавање у образовању предавање о истакнутим грађанима јужне Србије Владиславу А. Милићевићу, коњичком пуковнику и Тешману Р. Николићу, учитељу и народном посланику.

powered by social2s

У Центру за стручно усавршавање су у среду 7. фебруара одржана два стручна скупа којима су присуствовали учитељи, наставници и стручни сарадници.

Стручни скуп "Сарадња школе и породице у функцији напредовања ученика" реализовале су др Драгана Димитријевић, педагошки саветник  и  Љиљана Ђорђевић, специјалиста дидактичко-методичких наука, ОШ „Бранко Радичевић“, Владичин Хан.

Након овог стручног скупа представљен је и концепт интерактивних образовних паноа за математику чији је аутор Нинослав Миљковић аутор многих едукативних софтвера за учитеље и наставнике.

powered by social2s

У суботу 3. фебруара је у Центру за стручно усавршавање одржан стручни скуп "Школа пред новим изазовима у духу времена на примерима доказаним у пракси". Аутори и реализатори скупа су били Драгољуб Младеновић, учитељ у пензији у сарадњи са бившом ученицом Маријом Стаменковић, педагогом ХТШ "Божидар Ђорђевић Кукар" из Лесковца.