У суботу 29. октобра одржан је семинар „Наставник лидер учења“,који акредитован у Каталогу сталног стучног усавршавања за 2011/2012.годину под редним бројем 574. Семинар су реализовале Бојана Томић и Невенка Јоксовић, а учесници су били запослени у основним и средњим школама Јабланичког округа.

ТЕМЕ СЕМИНАРА: Наставник едукатор – стилови подучавања; Стилови учења; Наставник иноватор – Значај перманентног стручног усавршавања; Учење (учење садржаја и учење учења); Учење и памћење; Учење за развој; Учење усмерено на развој компетенција ученика; Управљање временом на часу – значај принципи и технике управљања временом; Наставник – лидер учења: планирање и порипрема (најважнији елементи планирања и припреме; Избор наставних активности; Планирање праћења и оцењивања ученичког напретка); Управљање активностима учења (транзиционо и издвојено време, успостављање радне атмосфере, управљање временом на часу – технике); Управљање понашањем (будност, говор тела, кориговање и преусмеравање непримереног понашања ученика, мењање непримереног понашања ученика, могући одговори на различите облике непримереног понашања – примери); Предвиђени садржаји биће реализовани кроз следеће активности: предавања (Поwер Поинт презентације), дискусије, радионице, кратке активности.