У периоду од 21. до 23. октобра, у Центру за стручно усавршавање у образовању, реализована је прва базична обука за школе са територије Јабланичког и Пчињског округа у оквиру пројекта „Професионална оријентација на прелазу у средњу школу“. Трочлани тимови из десет основних школа стицали су нова знања из области професионалне оријентације и пружању помоћи деци при избору занимања, и то кроз низ врло занимљивих и корисних радионица које су водиле Валентина Ранчић и Гордана Матовић.

Све школе су имале могућност да се пријаве на избору за менторску школу, чија ће обавеза бити да преноси стечена знања о професионалној оријентацији у наредним круговима обука.

Даље активности везане за имплементацију овог програма биће реализоване кроз менторске састанке, форуме и обуке по предвиђеној динамици уз подршку Центра за стручно усавршавање у образовању Лесковац.