У Центар за стручно усавршавање у образовању је данас представљен "Образовни софтвер" за реализацију и евиденцију појачано васпитног рада, васпитних, васпитно-дисциплинских мера, васпитно-дисциплинских поступака и друштвено корисног рада у основним и средњим школама.
Овај софтвер настао је на основу акредитованог програма „Превентивна улога појачаног васпитног рада и његова повезаност са васпитним мерама“ и искуства аутора приликом његове реализације.
"Образовни софтвер" презентовали су његови аутори Роберт Џунић, директор школе „ Краљ Петар I“ из Ниша; члан радне групе за превенцију насиља и измену законских оквира и члан Управног одбора испред Друштва директора школа Србије и Александар Милошевић, наставник информатике и рачунарства, „EDUSOFT“ Ниш.