И ове године уз подршку Центра за промоцију науке ученици средњих и основних школа Јабланичког округа имали су прилике да прате програм манифестације Мај месец математике у Силосима Београд.
Ова манифестација осмишљена је кроз тему великих података и вештачке интелигенције у областима паметне пољопривреде, климатских предикција као и у медицини.
М3 приказује употребу таквих података у практичној примени кроз паметну пољопривреду, компјутерску анализу људских емоција уживо кроз употребу вештачке интелигенције, утицај и спречавање различитих болести и приказ предвиђања климатских промена уживо са сателита коришћењем великих података.
Кроз радионице и интерактивну поставку ученике су водили научни демонстратори и сарадници Центра за промоцију науке.