Овогодишњи Фестивал науке који се одржао у Београду имали су прилику да посете ученици који учествују у програму за рад са талентованим и надареним ученицима.
Они су у четвртак 18. маја обишли поставке представника разних школа, организација, компанија и група које промовишу науку.
Фестивал науке "Ново доба" биће незаборавно искуство за све учеснике нашег програма а оно што су видели служиће им као инспирација за рад и усавршавање.
Млади су кроз ову манифестацију и различите садржаје упознали кроз концепт научног размишљања као основ једног развијеног друштва.
Поред овог Фестивала деца су имала прилику да посете и Сајам науке и технике који се такође организовао на Београдском сајму.
Фестивал науке демонстрирао је још једном да наука може бити и те како забавна и да они који се баве научним радом на занимљив начин могу спознати научне истине.