У суботу 16.фебруара је за 27 учитеља одржан је семинар „Српски језик и језичка култура у нижим разредима основне школе“.

Обрађене су следеће теме: Уводни део – општи лингвистички појмови, развој језика и писма, дефинисање науке о језику, фонетски и фонолошки ниво изучавања језика – фонологија и фонетика, гласовне промене. Други сегмент рада обухватао је морфолошки и лексички ниво са одговарајућим вежбањима, творба речи (просте, изведене и сложене речи, творба претварањем), калкови и позајмљенице, затим лексички и семантички ниво – лексикологија. У трећем делу разрађује се синтаксички ниво проучавања језика – синтакса. Следећи део односио се на ортографију – нова правописна решења у вези са писањем великог слова, употребом интерпункцијских знакова, транскрипцијом речи из страних језика; демонстрацијом важећих правописа, граматике, речника са освртом на граматичке и правописне грешке у литератури за ученике и наставнике, у вођењу школске документације и службене преписке. У последњем делу обрађује се језичка култура – говорна и писана, на примерима задатака усклађеним са општим стандардима постигнућа за крај првог циклуса основног образовања.