Поводом почетка реализације пројекта из ДИЛС програма „Пружање унапређених услуга на локалном нивоу“,у четвртак  14. јула у Центру за стручно усавршавање у образовању организована је церемонија потписивања Уговора. Циљ овог пројекта је потпун обухват деце ромске националности у образовни систем, једнак квалитет образовања, минимизирање осипања ромске деце из школа, заустављање сегрегације и етнички чистих одељења, укидање дискриминације и неговање културног идентитета.Овим пројектом биће финансирана набавка уџбеника, одеће и обуће за децу ромске националне зајенице, продужени боравак у школама, обука наставника и учитеља, рад са родитељима као и упис деце у средње школе.

У потписивању Уговора учествовао је градоначелник Лесковца, Слободан Коцић, представници четири основне школе, предшколска установа и ромска невладина организација „Роса“.