Održan seminar "Diskriminacija i prava deteta"

U subotu i nedelju 18. i 19.marta održan je seminar "Diskriminacija i prava deteta" za zaposlene u školama grada Leskovca.

Ovaj program stručnog usavršavanja realizovan je uz podršku Caritas Beogradske nabiskupije, Caritas Slovenije i Ministarstva spoljnih poslova Republike Slovenije, i u okviru projekta "Unapređenje obrazovanja o dečijim pravima na terirtoriji južne Srbije".

Osnovni cilj ovog seminara je kreiranje školske atmosfere u kojoj se uvažava različitost, poštuju dečja prava, prepoznaje diskriminacija. Realizatori su Aleksandra Jovankin i Marsela Eskenazi Milutinović, pedagozi u Poljoprivredno-hemijskoj školi ''Dr Đorđe Radić'' u Kraljevu.

Seminar je organizovan za dve grupe prosvetnih radnika, a ukupno je bilo 60 učesnika.