У оквиру планираних актвиности подршке школама и наставницима у имплементацији инклузивног образовања у Центру за стручно усавршавање у образовању 3.октобра одржана је радионица „Подршка инклузивном образовању“. Радионици је присуствовало 30 представника школа општине Лесковац, који су чланови Тимова за инклузију у својим школама. Циљ радионице је био да се присутни подсете законских регулатива везаних за инклузивно образовање, упознају са радом „Мреже подршке инклузивном образовању“ као и презентација примера добре праксе. Радионицу су водиле сараднице Центра, Оливера Ивановић и Анка Ивановић, као и Лидија Нешић, саветника Школске управе Лесковац и Милена Ћуковић, регионална координаторка „Мреже подршке инклузивном образовању“.Учесници ће након ове радионице имати прилику да попуњавањем упитника истакну у којим областима им је потребна подршка, када је у питању рад са децом са сметњама у развоју. Даљи планови Центра за стручно усавршавање везани су за пружање подршке наставницима кроз састанке где ће они размењивати своја искуства, презентовати примере добре праксе, конскултовати се са експертима и сарађивати са „Мрежом подршке инклузивном образовању“.