predavanje2Родитељи предшколаца и ученика млађег школског узраста као и сви просветни радници града Лесковца имали су прилику да у петак, 26. јуна 2020. године, у просторијама Центра за стручно усавршавање у образовању присуствују интерактивном предавању/радионици "Интерактивно предавање - Реците НЕ телесном кажњавању деце и ДА позитивном родитељству" о методама ненасилног васпитања и позитивном родитељству .

Циљ овог предавања био је подизање нивоа свести о потреби мењања ставова о васпитању деце и усвајање алтернативних начина реаговања у ситуацијама када се практикује телесно кажњавање деце. Овај програм промовише концепт позитивног родитељства и важност коришћења ненасилних и конструктивних метода васпитања.