ЦИП-Центар за интерактивну педагогију и Хемијско-технолошка школа „Божидар Ђорђевић Кукар“ из Лесковца организовали су у уторак 25.маја Јавни форум за пројекат „Једнаке шансе у средњошколском образовању“.

Циљеви овог форума били су :

• Стручна размена са фокусом на једнаке шансе у образовању и
  • Мотивисање и ангажовање професионалаца у образовању да покрећу инклуивне и интеркултуралне теме, унапређују праксу и доприносе разумевању принципа инклузивног образовања у професиионалној заједници.

Испред Центра за интерактивну педагогију, форум је водила Олга Лакићевић, а о добитима школе при укључивању у интеркултуралне и инклузивне програме  говорила је Мирјана Ристић, директорка Школе моде и лепоте из Ниша.

Присутно је било 15 директора и стручних сарадника, који су активно учествовали у дискусији у завршном делу форума.