И ове године Научни клуб Центра за стручно усавршавање у образовању Лесковац је на иницијативу ЈКП Водовода, а уз подршку града Лесковца, обележио за све нас јако битан дан - Светски дан вода и то под слоганом "Вода за мир".
У петак 22. марта са ученицима и наставницима Трговинско - угоститељске школе посетили смо акумулацију Барје и Фабрику за прераду вода у Горини.
Обилазак акумулације и постројења организован је уз подршку стручних лица ЈКП Водовода Лесковац а уз пратњу стручних сарадника Научног клуба.
Током обиласка посетили су лабораторије фабрике, контролну собу и видели процес филтрирања и пречишћавања воде. Ова посета омогућила им је да увиде да је вода за пиће у нашем граду једна од најквалитетнијих у Србији.