У организацији удружења "Едукациони центар" из Лесковца у петак и суботу 9. и 10.октобра реализован је семинар "Обука наставника и стручних сарадника за образовање ученика за људска права". Обуку су реализовали Виолета Станковић и  Милорад Младеновић тренери Едукационог центра.

На овој обуци говорило се на следеће теме: Шта су људска права; Људска права кроз историју - еволуција; Заштита равноправности; Увод у образовање за људска права - знање, вештине и ставови - активизам и улога школе у заштити равноправности; Технике и методе образовања за људска права; План обуке – план радионице -припрема; Деца и млади; Грађанство; Дискриминација и ксенофобија; Полна и родна равноправност; Здравље и сигурност; Права жена.