Семинар „НТЦ систем учења – развој укупних способности детета” реализован за запослене у Предшколској установи  „Вукица Митровић“ из Лесковца, одржан је у Центру за стручно усавршавање. Реализатори семинара били су: Ранко Рајовић, аутор НТЦ програма и Урош Петровић, књижевник, аутор 10 романа из области дечје књижевности.

Циљеви сминара су: Унапређивање интелектуалних способности деце и рана идентификација и стимулација даровитих на основу најновијих научних достигнућа из неурофизиологије; Посебним вежбама стимулисати развој способности и елиминисати примитивне рефлексе који коче когнитивни развој. Стимулација развоја функционалног знања; Оспособљавање васпитача за рад са даровитом децом кроз стицање функционалних знања за подстицај даровитости у свакодневном васпитно-образовном раду; Стимулација и рана идентификација даровите деце.