У суботу и недељу, 10. и 11.децембра, одржан је семинар „Развој методике наставе музичке културе у основним и средњим школама у Србији“, који је акредитован под редним бројем 407. Присутно је било 20 наставника и професора музичке културе основних и средњих школа Јабланичког округа, као и професора Музичке школе „Станислав Бинички“ из Лесковца.

Аутори и реализатори семинара,Милка Пајевић и Снежана Филиповић, са присутнима обрадиле су следеће теме: Музика у образовању: историјски и проблемски приступ; Музика и развој личности: посматрање музике у контексту развојне и аналитичке психологије, педагогије, антропологије, медицине; Стандарди у образовању – историјски и проблемски приступ; Образовни стандарди за област музичког образовања у САД, Канади и одабраним земљама ЕУ, чланицама МЕНЦ-а; Образовани стандарди за средњу школу у одабраним земљама (бивше Југославије и чланицама МЕНЦ-а); Предлог стандарда за гимназије и стручне школе за предмет Музичка култура; Ваннаставне активности – хор, оркестар, музичке групе, мјузикл, етно певање; Смотре и такмичења; Могућности примене мултимедија у настави.