seminar7У недељу и понедељак, 5. и 6. јула 2020. године, у летњој учионици Центра за стручно усавршавање у образовању одржан је семинар "Учионица добре воље (УДВ) – Школски програм за конструктивно решавање сукоба".

Овај дводневни програм у Каталогу програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за шк. 2018/2019., 2019/2020. и 2020/2021. годину налази се под каталошким бројем 159 и носи 16 бодова.

Основни циљ овог програма из области васпитног рада јесте промовисање вредности мира, ненасиља, сарадње и толеранције, као и превенција насилничких понашања младих, заснована на способности разумевања себе и других. Семинар "Учионица добре воље" један је од програма сталног стручног усавршавања на листи препоручених за наставнике грађанског васпитања.

Аутори и реализатори овог семинара су: Милена Јеротијевић, дипломирани психолог, Група Мост; Сњежана Мрше, дипл. психолог и мастер мировних студија, Група МОСТ, Београд.