У организацији Центра за стручно усавршавање у образовању Лесковац реализован је семинар "Школа отворена родитељима" за запослене у Средњој школи "Сезаи Сурои" у Бујановцу.

О темама овог семинара: Креирање конструктивнијег и ефективнијег рада са родитељима; Унапређивање квалитета рада школе/установе подизањем нивоа компетенција наставника и васпитача; Подизање нивоа сарадње између школе/установе и родитеља; говорили су реализатори: Зорица Поповић, професор разредне наставе, педагошки саветник, ОШ ,,Мома Станојловић'', Крагујевац; Неда Богојевић Прековић, дипломирани биолог-еколог, стручни сарадник за избор програма за стручно усавршавање запослених у образовању, Центар за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац, Крагујевац; Зорица Николић, дипломирани биолог, директор Центра за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац, Крагујевац.

Семинар је одржан у четвртак 23. августа 2018. године.