За запослене у Основној школи "Петар Тасић" у Лесковцу организован је семинар "Дискриминација и права детета". Овај програм стручног усавршавања су у суботу 9. јуна реализовале Александра Јованкин Алексић и Марсела Ескенази Милутиновић, педагози Пољопривредно-хемијске школе ''Др Ђорђе Радић'' Краљево.

Циљеви овог семинара су: Развијање осетљивости и толеранције наставника и ученика према маргинализованим групама; Стицање знања и вештина за превазилажење предрасуда и стереотипа; Децентрација; Упознавање са Конвенцијом о правима детета и облицима дискриминације; Препознавање и деконструкција предрасуда и стереотипа; Препознавање шта дискриминација јесте, а шта није; Оснаживање наставника за правилно поступање у ситауцијама дискриминације и кршења дечјих права; Подстицање оговорности наставника у обавези реаговања на дискриминацију; Проширивање знања и вештина наставника у креирању атмосфере прихваћености у вршњачкој групи.

Присутно је било 30 упошљеника школе "Петар Тасић".