У суботу и недељу 19. и 20. маја одржане су обуке за примену нових програма заснованих на исходима учења. Наставак обука наставника I циклуса основне школе за остваривање програма наставе и учења орјентисаних на процес и исходе учења одржан је у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Завода за унапређивање образовања и васпитања.

Реализатори обуке били су Весна Филиповић Петровић, школски библиотекар ОШ "Васа Пелагић" Лесковац, Славица Гавриловић, учитељ ОШ "Вук Караџић" Лесковац, Драгана Михајловић, учитељ ОШ "Станимир Вељковић Зеле" Бојник и Зоран Илић, учитељ у ОШ "Светозар Марковић" у Лесковцу.

У обукама су учествовали запослени у: ОШ "Вук Караџић" Печењевце, ОШ "Славко Златановић" Мирошевце, ОШ "Радоје Домановић" Манојловце, ОШ "Милутин Смиљковић" Винарце, ОШ "Бора Станковић" Богојевце, ОШ "Светозар Марковић"и ОШ "Трајко Стаменковић" Лесковац.