Obuke za izvođenje predmeta Fizičko i zdravstveno vaspitanje

U Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju su u subotu i nedelju održane obuke za nastavnke fizičkog vaspitanja koji rade u osnovnim školama. Akreditovanu obuku nastavnika za uvođenje novog predmeta Fizičko i zdravstveno vaspitanje i primena relevantnij programskih sadržaja održana je za dve grupe nastavnika, dok će treća biti održana u subotu 23.septembra.

Program obuke obrađuje sledeće tematske celine:

-Standardi postignuća za predmet Fizičko vaspitanje
-Međupredmetna kompetencija-Odgovoran odnos prema zdravlju
-Zajedničke karakteristike nastavnog programa za V razred osnovnog obrazovanja i vaspitanja
-Karakteristike nastavnog programa predmeta Fizičkog i zdravstvenog vaspitanja
-Planiranje i pripreme nastave fizičkog i zdravstvenog vaspitanja
-Lična i kolektivna higijena i uticaj na zdravlje
-Pravilna ishrana
-Značaj fizičke aktivnosti za zdravlje

Program su razvili Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja RS, Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja, Zavod za vrednovanje obrazovanja i vaspitanja i Institut za javno zdravlјe Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“.

Realizatori obuke bili su dr Predrag Milenović,profesor fizičkog vaspitanja i prim. dr Vanja Ilić, Zavod za javno zdravlje Leskovac.