У сарадњи са Народном библиотеком "Радоје Домановић" из Лесковца и Активом школских библиотекара Јабланичког округа, данас је у Центру за стручно усавршавање организована трибина "Претражи, пронађи, подели информацију".

Присутнима се обратила директорка Народне библиотеке Гордана Ђорђевић, а своје презентације одржали су запослени из ове установе Татјана Јанков, Небојша Крстић и Ана Цветновић.

Циљеви овог стручног скупа су:

-Информисање и упознавање полазника са системом ЦОБИСС и мЦОБИСС(Кооперативни онлине библиографски систем и сервиси); повезаност са мрежном апликацијом (ЦОБИСС/ОПАЦ) и узајамном библиографско-каталошком базом података ЦОБИБ.СР кроз представљање основног, изборног и командног претраживања са примерима;

-Обучавање наставника за коришћење мрежне апликације на мобилним телефонима; повезивање и претраживање са примерима креирања личне полице (моја полица);

- Пружање подршке просветним радницима да код ученика подстичу културне, уметничке и духовне вредности и мотивишу их за укључивање у значајне програме које припремају друге институције културе (годишњице, манифестације „Ноћ музеја“ и „Дани града“, фестивали, акције, комплексни програми).