Održana tribina o položaju dece sa autizmom i njihovih porodica

U subotu 29.aprila 2017.godine je u Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju Leskovac održana tribina„Položaj dece sa autizmom i njihovih porodica u Srbiji – rano otkrivanje, dijagnostika, tretman i podrška“.

Učesnici ovog stručnog supa bili su zaposleni u obrazovno-vaspitnim ustanovama i roditelji dece sa autizmom, a izlagači: predstavnici Zavoda za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja, Školske uprave Leskovac, Društva defektologa Srbije, Razvojnog savetovališta Doma Zdravlja Leskovac, Interresorne komisije grada Leskovca, predstavnici škola, udruženja roditelja i radnih/stručnih tela koja se bave decom kojima je potrebna dodatna podrška.

Ciljevi ovog tribine su:

-          Značaj uključivanja lokalne zajednice i višesektorskog umrežavanja u cilju unapređivanja položaja dece sa autizmom;

-          Razmena iskustava profesionalaca različitih profila na temu ranog otkrivanja, dijagnostike, tretmana i podrške deci sa autizmom, njihovim porodicama i okruženju;

-          Predstavljanje praktičnih inovativnih rešenja za rad sa decom sa autizmom.

Centar za stručno usavršavanje u obrazovanju sa svojim saradnicima – eminentnim stručnjacima različitih profila ovom tribinom pokreće inicijativu da svake godine organizuje stručne skupove u nameri da se svoj deci pruži podjednaka podrška u odrastanju i uključivanju u vaspitno-obrazovni sistem.