У четвртак 23. фебруара је у Центру за стручно усавршавање у образовању одржан састанак са представницима економских и техничких школа Јабланичког и Пчињског округа.

Састанак је организован у циљу информисања ових школа о спровођењу онлајн Обуке запослених у образовању за примену општих стандарда постигнућа за крај општег средњег образовања и средњег стручног образовања у делу општеобразовних предмета.

Ова обука је од великог значаја за унапређивање система образовања, налази се на листи програма обука од јавног интереса, финансира се из буџета Републике Србије, односно бесплатна је за учеснике и носи 16 сати стручног усавршавања. У 2017. години обуком су обухваћени наставници економских и техничких школа са територије Републике Србије.

Организатор овог састанка и онлајн обуке је Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања.

Састанак је реализовала Лидија Крстић Стојичић, саветник за професионални развој Центра за стручно усавршавање у образовању Лесковац.