Tribina - Da kroz različitosti uočimo sličnosti

U Centru za stručno usavršavanje je u subotu 24.decembra održana tribina "Da kroz različitosti uočimo sličnosti".

Cilj ove tribine je:Unapređivanje obrazovno-vaspitnog rada u školama sa posebnim osvrtom na učenike romske populacije, jačanje pozitivne atmosfere u ustanovama i negovanje saradničkih odnosa na relaciji nastavnik-učenik-roditelj; pružanje podrške u procesu motivisanja učenika iz marginalizovanih grupa; Uvažavanje romske kulture i tradicije u nastavnom procesu.

Realizatori ove aktivnosti  bili su Tatjana Stojilković, učiteljica i Ivan Durmišević, nastavnik romskog jezika u OŠ "Đura Jakšić" u Turekovcu.

Učesnicima je predstavljena legenda „Zašto su Romi napustili Indiju?“ i prezentacije „Otvorite se..., “Romi od postojanja do obrazovanja“,  „Romi u Srbiji“, „Da kroz različitosti uočimo sličnosti“.