Održan seminar "Svrstavanje robe u carinsku tarifu"

Seminar za profesore koji rade u srednjim stručnim školama, "Svrstavanje robe u carinsku tarifu", održan je u subotu u Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju.

Autori ovog seminara, koji će u velikoj meri olakšati rad profesorima koji sa učenicima rade u virtuelnim preduzećima, su Marina Šipić i Marina Mihajlović, profesori ekonomske grupe predmeta u Trgovinsko-ugostiteljskoj školi u Leskovcu.

Cilj ovog programa stručnog usavršavanja je: Informisanje nastavnika o Carinskoj tarifi; Upoznavanje sa strukturom i usklađivanjem Carinske tarife Republike Srbije; Proširivanje znanja nastavnika na konkretnim primerima iz prakse; Ukazivanje nastavnicima na korišćenje 5 pravila za svrstavanje robe u Carinsku tarifu; Podizanje svesti nastavnika i poboljšanje motivacije učenika u rešavanju praktičnih primera – uvoznih dažbina.