Семинар за професоре који раде у средњим стручним школама, "Сврставање робе у царинску тарифу", одржан је у суботу у Центру за стручно усавршавање у образовању.

Аутори овог семинара, који ће у великој мери олакшати рад професорима који са ученицима раде у виртуелним предузећима, су Марина Шипић и Марина Михајловић, професори економске групе предмета у Трговинско-угоститељској школи у Лесковцу.

Циљ овог програма стручног усавршавања је: Информисање наставника о Царинској тарифи; Упознавање са структуром и усклађивањем Царинске тарифе Републике Србије; Проширивање знања наставника на конкретним примерима из праксе; Указивање наставницима на коришћење 5 правила за сврставање робе у Царинску тарифу; Подизање свести наставника и побољшање мотивације ученика у решавању практичних примера – увозних дажбина.