У Центру за стручно усавршавање у образовању је у току семинар "Theme-Based Instruction in Teaching English to Young Learners (TBI in TEYL)".

Семинару присуствују професори енглеског језика који раде са ученицима млађег узраста основне школе.

Општи циљеви програма су развијање и унапређиање компетенцијааставника енглеског језика за примену тематске (интердисциплинарне) наставе као иновативног приступа у настави енглеског језика на млађем узрасту. Специфични циљеви програма  обухватају развијање свести наставника који енглески језик предају на млађем узрасту о потреби интегрисања наставних садржаја из других предмета са наставом страног језика на овом узрасту, као и њихово оспособљавање за оперативно планирање тематских целина и њихову примену у редовној настави.

У четвртак и петак, 17. и 18.новембра у Центру се реализују прва два дана семинара. Трећи дан ће бити реализован фебруара 2017.године.

Реализатори семинара су: Ивона Ранђеловић, Ненад Миладиновић и Биљана павловић, професори енглеског језика.