Поводом прославе међународног дана жена - 8.марата, данас је у организацији Центра за стручно усавршавање одржана радионица Квилинг технике.

Квилинг техника се другачије назива и филигрански папир и представља уметност стварања дизајнираних украса од папира. Папир се сече у траке које се потом савијају, ролају и обликују у различите облике који се могу користити за украшавање честитки, слика, кутија, јаја и слично, али исто тако се од овог папира могу направити накит, зидне декорације, 3-Д фигуре…

Радионици су присуствовали учитељи, библиотекари и ученици неколико градских школа. О значају и историји обележавања 8.марта говориле су сараднице ЦСУ Лесковац, Оливера Ивановић и Милена Ристић, док је о самој Квилинг техници, презентацијом практичних примера, говорила Марија Стаменковић, педагог ХТШ "Божидар Ђорђевић Кукар" из Лесковца.