У Центру за стручно усавршавање у образовању Лесковац у понедељак 28.02.2011. године, пред педесетак просветних радника, Славица Драгић, учитељица, одржала је предавање на тему „Отворимо суботом школе да се деца друже и  воле“. Презентовани су примери добре праксе који су реализовани у оквиру пројекта Дан отворених врата, који је био актуелан пре десетак година. Предавање је у складу са настојањима да се размене некадашња добра искуства и да се поново покрене пројекат да деца суботом своје слободне тренутке проводе у школи са својим друговима и наставницима.

Присутни на овом скупу, изразили су велико интересовање за поновно покретање овог пројекта уз сарадњу са Општинском организацијом Пријатељи деце и Центром за стручно усавршавање у образовању Лесковац.