У Центру за стручно усавршавање у образовању је у сарадњи са Друштвом школских библиотекара, 29.октобра реализована је трибина „Савремена школска библиотека у речи и делу“. На трибини је било присутно 50 школских библоитекара, учитеља и наставника. Говорило се на следеће теме: Сарадња школске и матичне библиотеке, Планирање рада школског бибилотекара, Иво Андрић 50 година Нобелове награде – пример добре праксе, Школска културна сцена – пример добре праксе. Водитељи ове трибине биле су: Гордана Стаковић и Оливера Ивановић испред Центра за стручно усавршавање у образовању; Татјана Јанков, библиотекар Матичне службе Народне библиотеке „Радоје Домановић“ Лесковац; Слађана Галушка, председник Друштва школских бибилотекара Србије; Зора Симовић Лекић, потпредседница Друштва школских бибилотекара Србије; Весна Филиповић Петровић, библиотекар ОШ "Васа Пелагић" из Лесковца и Данијела Влаховић, наставник ликовне културе у ОШ "Васа Пелагић" из Лесковца.