На иницијативу Актива школских библиотекара Јабланичког округа уз подршку наше дугогодишње сараднице Татјане Јанков, дипломираног библиотекара у Народној библиотеци "Радоје Домановић" Лесковац,  у уторак 16. октобра 2018. године организовали смо стручни скуп.

Предавању на тему "Ревизија и отпис библиотечко-информационе грађе и извора у школској библиотеци" присуствовали су библиотекари основних и средњих школа Јабланичког и Пчињског округа. Циљ предавања био је предлог мера за унапређење стручног рада кроз приказ стања инвентара и ревизије у школским библиотекама у Јабланичком округу, на основу анализе података из База Мрежа библиотека Србије. Татјана Јанков позвала је све присутне библиотекаре да се укључе у ревизију и дају предлог за даљу сарадњу.