У петак 25. маја је у Центру за стручно усавршавање у образовању одржан стручни скуп "Вртић и школа у природи - увод у пројектно планирање".

Реализатори овог скупа биле су  Драгица Антанасијевић, учитељ у ОШ „Јосиф Костић“ Лесковац и Славица Драгић, учитељ у пензији.

Циљ ове размене искуства међу просветним радницима било је пружање подршке за припрему родитеља и организовани одлазак деце у школу у природи и мотивисање учитеља и васпитача да пројектно учење примене као начин реализације. Учесници су добили и детаљна упутства и материјал за реализацију родитељског састанка на ову тему.

Гост овог стручног скупа био је новинар Предраг Животић из Пожаревца, који је присутнима представио могућности организовања школе у природи у Пожаревцу и околини.