У суботу 29.априла 2017.године је у Центру за стручно усавршавање у образовању Лесковац одржана трибина„Положај деце са аутизмом и њихових породица у Србији – рано откривање, дијагностика, третман и подршка“.

Учесници овог стручног супа били су запослени у образовно-васпитним установама и родитељи деце са аутизмом, а излагачи: представници Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања, Школске управе Лесковац, Друштва дефектолога Србије, Развојног саветовалишта Дома Здравља Лесковац, Интерресорне комисије града Лесковца, представници школа, удружења родитеља и радних/стручних тела која се баве децом којима је потребна додатна подршка.

Циљеви ове трибине су:

- Значај укључивања локалне заједнице и вишесекторског умрежавања у циљу унапређивања положаја деце са аутизмом;

- Размена искустава професионалаца различитих профила на тему раног откривања, дијагностике, третмана и подршке деци са аутизмом, њиховим породицама и окружењу;

- Представљање практичних иновативних решења за рад са децом са аутизмом.

Центар за стручно усавршавање у образовању са својим сарадницима – еминентним стручњацима различитих профила овом трибином покреће иницијативу да сваке године организује стручне скупове у намери да се свој деци пружи подједнака подршка у одрастању и укључивању у васпитно-образовни систем.