Семинар „Родитељи и ми“ који су реализовале Марина Илић, саветник Школске управе Лесковац и Биљана Бошковић, психолог Предшколске установе “Вукица Митровић” из Лесковца, одржан је у недељу 16.марта у Центру за стручно усавршавање у образовању у Лесковцу.

Теме које су реализоване на семинару су: 1. Основни проблеми актуелне праксе у остваривању сарадње са породицом. 2. Ја на родитељском састанку (радионица за писање сценарија родитељског састанка). 3.Сензибилизација и упућивање учесника за препознавање поступака за квалитетну комуникацију и корекцију постојеће праксе. 4. Родитељ на вратима – драмска радионица. 5. Страхујем да родитељи могу да... (радионица). 6. Конципирање стратегија за превазилажење непријатних ситуација. 7. Развијање ефикасних метода за размену информација. 8. Помагачи и колико их познајемо ... (како да будем бољи партнер родитељима у васпитању и образовању њихове деце). 9. Примери ефикасне праксе за рад са породицама.