Početna SEMINARI Obuka "Zajedničkim snagama do škole kao demokratske zajednice"

Obuka "Zajedničkim snagama do škole kao demokratske zajednice"

Centar za stručno usavršavanje u obrazovanju poziva Vas na dvodnevnu obuku:

ZAJEDNIČKIM SNAGAMA DO ŠKOLE KAO DEMOKRATSKE ZAJEDNICE

Obuka će se održati 25. i 26. novembra 2017. godine u Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju (Leskovačkog odreda br. 6) od 09:30 do 13:00 časova.

Uz podršku Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju obuku će realizovati diplomirani istoričar Ana Zdravković, član Udruženja za unapređenje kvaliteta života Sinergija i Ervina Zdravković, profesor HTŠ „Božidar Đorđević – Kukar“ u Leskovcu.

Na obuci će biti preneta iskustva autora/realizatora sa seminara South East Europe Summer Academy - Training of Trainers for Democracy and Human Rights at School 2017 u organizaciji Ministarstva prosvete i Zavoda za školstvo Crne Gore i Evropskog Vergeland centra pod pokroviteljstvom Saveta Evrope.

Učesnicima će biti predstavljeni alati za obrazovanje o građanskoj demokratiji i ljudskim pravima u školama, radiće se na jačanju kompetencija nastavnika za sveobuhvatni školski pristup u razvoju škole kao demokratske zajednice.

Obuka je besplatna i namenjena je svim zainteresovanim prosvetnim radnicima. Broj učesnika je ograničen. U skladu sa Pravilnikom o stalnom stručnom usavršavanju i napredovanju u zvanja nastavnika, vaspitača i stručnih saradnika učesnici će dobiti potvrdu sa brojem sati trajanja.

Prijavljivanje telefonom na 016/ 214 555 ili na mejl adresu: csuleskovac@gmail.com

Potrebni podaci: ime, prezime, zanimanje, naziv ustanove, broj mobilnog telefona.

Vreme

Teme

Prvi dan

Upoznavanje, očekivanja, kratak uvod u temu