Početna SEMINARI Predavanje - Njegoš, tajanstveni genije: izazovi tumačenja

Predavanje - Njegoš, tajanstveni genije: izazovi tumačenja

Centar za stručno usavršavanje u obrazovanju poziva Vas da učestvujete na predavanju

NJEGOŠ, tajanstveni genije: izazovi tumačenja

Kako sačuvati Njegoša

Predavanje će se održati 24. novembra 2017. godine u Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju (Leskovačkog odreda br. 6) od 17:00 do 19:00 časova.

Uz podršku Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju predavanje će održati Milica Vučković, Filozofski fakultet, Grupa za srpski jezik i književnost; student doktorskih studija u Novom Sadu na Grupi za jezik i književnost (modul: književnost). Tema doktorske disertacije joj je: Balkan u Njegoševim delima.

Učesnicima će od strane književnog kritičara i mladog naučnika biti približen pristup Njegošu u nastavnom programu, kao i važnost tumačenja njegovog opusa u savremenom trenutku.

NJEGOŠ, pustinjak cetinjski: juče, danas, sutra

Neprekidno rastrgnut između zemlje i neba, tesne svakodnevice i prostranih snova, istorije i budućnosti, okrutnosti i plemenitosti, ljudi i tihovanja.

U 21. veku dočekala ga je slična sudbina - novo nerazumevanje i stara usamljenost.

Pod teretom savremenih ideologija i teorija, političkih i društvenih stavova i trendova, put do Njegoša postaje još neprohodniji.

Mogu li se Njegoševa dela sačuvati od njegovog i ovog vremena, tako da se kroz njih istakne vrednost i sveegzistencijalna ljudska vrlina?

Na koji način pristupati Njegošu u školskom programu: ne okrnjiti ga i ne uprostiti, a osvetliti manje poznato.

Književne paralele i zanimljivi zadaci.

U skladu sa Pravilnikom o stalnom stručnom usavršavanju i napredovanju u zvanja nastavnika, vaspitača i stručnih saradnika učesnici će dobiti potvrdu sa brojem sati trajanja (2 boda).

Kotizacija: 200,00 dinara. Uplatu izvršiti na žiro račun: 840-946668-90. Poziv na broj 018.

Prijavljivanje telefonom na 016/ 214 555 ili na mejl adresu: csuleskovac@gmail.com

Potrebni podaci: ime, prezime, ustanova, broj mobilnog telefona.