Први од пројеката које је подржао Центар за промоцију науке и који се одржавају у Научном клубу у Лесковцу, успешно је реализован у периоду од 15. до 19.августа. Аутори и реализатори летње школе Весна Стојановић и Драгана Марковић, дипл.хемичар, четврту годину за редом, успеле су да свих ових дана држе пажњу свих ученика, унапреде њихова знања и употпуне њихов летњи распуст едукативним садржајима.

Летњу школу хемије "Магични свет воде", чији су учесници били ђаци ВИИ и ВИИИ разреда ОШ „Светозар Марковић“ и ОШ „Васа Пелагић“ из Лесковца, поред Центра за промоцију науке, Центра за стручно усавршавање у образовању и Научног клуба у Лесковцу, подржали су и Град Лесковац, Завод за јавно здравље Лесковац, ЈКП "Водовод" Лесковац и основне школе нашег града.

Учесници су имали прилику да се поред бројних радионица, предавања, квизова, опробају и у дебати и пројектним задацима. Они су такође изводили разне огледе и вршили анализе и испитивања воде и ваздуха.