У оквиру трећег дана Летње школе хемије "Магични свет воде" учесници су имали прилику да посете Фабрику за прераду и пречишћавање површинске воде у Горини.

За ученике је организован срдачни пријем на ком им се обратила Косара Илић, директорка ЈКП "Водовод" Лесковац. Детаљно објашњавајући цео процес пречишћавања и прераде воде помоћник директора за производњу воде, Бојан Николић, показао је ученицима сваки део ове фабрике. Функцију и значај контролне собе присутнима је објаснио Драган Нешковић, главни електроинжењер.

Са радом хемијске, биолошке и хидролошке лабораторије фабрике учеснике летње школе упознала је Данијела Лекић, руководилац службе лабораторије.

Пуни утисака са ове посете ученици су се вратили у Лесковац жељно ишчекујући четврти и пети дан школе.