Посебан део програма овогодишње Европске ноћи истраживача заузела је Трговинско-угоститељска школа из Лесковца са циљем упознавања са културом и традицијом исхране нашег краја. Професори и ученици ове установе прпремили су велики број специјалитета лесковачког краја почев од традиционалних јела, роштиља по коме је Лесковац чувен, мућкалице па све до јела савремене кухиње.

Један део представљања био је посвећен декорисању и припреми егзотичних безалкохолних коктела и припреми несвакидашњих специјалитета, као што су фламбиране палачинке.

Посетиоци су учествовали и у интерактивним активностима где су имали задатак да открију тајни састојак одређеног припремљеног јела. Сваки тачан одговор био је посебно награђен.