Međunarodni dan volontera

U Naučnom klubu Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju u Leskovcu je u utorak 5. decembra obeležen Međunarodni dan volontera.

Učenicima osnovnih i srednjih škola – volonterima Naučnog kluba predstavljen je program Volonterski evropski servis – EVS. Koordinator NVO Narodni parlament iz Leskovca, Petar Đurović i saradnici Naučnog kluba Leskovac istakli su značaj uključivanja u volonterske programe.

Putem video konferencije volonterima se obratio i Nikola Veljković iz Pančeva koji je trenutno na EVS programu u Portugaliji u gradu Aveiru i koji je preneo iskustva o  angažovanju volontera van granica svoje zemlje.

Zahvaljujući Centru za promociju nauka volonterima su, pored zahvalnica za angažovanje u aktivnostima Naučnog kluba, uručeni simbolični pokloni.